Bank pomysłów

Działalność szkół i placówek oświatowych przed zbliżającą się beatyfikacją

Sługi Bożego Kardynała Wyszyńskiego

Tutaj przejdź do listy pomysłów.

 

Szkoły i placówki oświatowe 

noszące imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 

Szanowni Państwo!

07 czerwca 2020 roku dokona się długo przez nas wszystkich oczekiwana uroczystość – beatyfikacja Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W związku z tym wyjątkowym wydarzeniem, już dzisiaj, dzielę się z Państwem wielką radością i głęboką wiarą, że wspólnota szkół imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego uczci ten czas, kontynuując piękną drogę propagowania myśli Prymasa Tysiąclecia. 

Stanowimy jedną wielką Rodzinę Szkół związanych z nauką Księdza Prymasa, wspólnotę, dla której najważniejsza jest troska o innych i która czerpie pożytek z mądrych rad pozostawionych nam przez Księdza Kardynała. 

Jesteśmy społecznością nauczycieli, wychowawców, uczniów i ich rodziców, którzy pomni zasad wyznawanych przez Księdza Prymasa, zaświadczają o znaczeniu takich wartości jak prawda, dobro, umiłowanie Ojczyzny. 

Część szkół skupiona już jest w ramach naszego Stowarzyszenia, gdzie realizowane są różnorodne inicjatywy (np. konferencje, konkursy, zjazdy, pielgrzymki) integrujące całe środowisko i umacniające znaczenie idei uosobionych przez naszego Patrona. 

Bardzo nam zależy na tym, aby zbliżająca się uroczystość zainspirowała Nas do wspólnych działań w ramach naszego Stowarzyszenia. 

Serdecznie zapraszam wszystkie szkoły imienia Księdza Kardynała Stefana Wyszyńskiego, które chciałyby się do nas przyłączyć. Jestem przekonana, że wspólnie możemy pomnożyć wszystkie cenne owoce, które przyniosła dotychczasowa współpraca szkół. Zachęcam do tego, abyśmy razem dobrze przygotowali się do nadchodzącej beatyfikacji, wymieniając się doświadczeniami i pomysłami, jak godnie uczcić przyszłoroczną uroczystość. Niech ten czas stanie się dla nas prawdziwą inspiracją do wspólnych działań. 

Wszelkie niezbędne informacje o Stowarzyszeniu oraz informacje na temat procedur zapisu znajdą Państwo pod adresem www.wyszynskistowarzyszenie.org oraz tel. 509 157 649.

Na stronie internetowej Stowarzyszenia otwieramy też „Bank Pomysłów”, który mamy nadzieję, stanie się platformą współpracy przed zbliżającą się beatyfikacją. Pomysły zgłaszamy na adres mailowy Stowarzyszenia: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pod w/w adresem zapoznacie się Państwo ze skierowanym do Was Projektem Edukacyjnym „Prymas Tysiąclecia – Nasz Patron”, do uczestnictwa w którym serdecznie zapraszamy. 

200 dni, które pozostały do uroczystości beatyfikacyjnej, odmierzamy każdego dnia, przesyłając cytaty i unikatowe zdjęcia naszego Patrona na stronę internetową Stowarzyszenia, portale Facebook, Twitter (linki na stronie Stowarzyszenia). 

Na przełomie kwietnia/maja zorganizujemy w Warszawie dla Państwa Dyrektorów Szkół Prymasowskich spotkanie programowo-organizacyjne, na które, już dziś, serdecznie zapraszamy. 

 

Z poważaniem

Prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół
im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

Elżbieta Dmitrowska-Kaduk 

Dane kontaktowe

Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół

 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego

 

Adres do korespondencji:

Instytut

Prymasa Wyszyńskiego

ul.Świerkowa 4

03-054 Warszawa

 

Numer telefonu:

228316151

 

Konto pocztowe Stowarzyszenia:

 

zarzadwyszynskistowarzyszenie

@gmail.com

 

Numer konta Stowarzyszenia:

Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.

System bankowy

01-211 Warszawa

Kasprzaka 10/16

Oddział w Leżajsku

ul. Mickiewicza 40

37-300 Leżajsk

Numer rachunku:

63203000451110000003300560