Bank pomysłów

Działalność szkół i placówek oświatowych przed zbliżającą się beatyfikacją

Sługi Bożego Kardynała Wyszyńskiego

Tutaj przejdź do listy pomysłów.

KONKURS PRYMAS WYSZYŃSKI   CZŁOWIEK NIEZWYKŁEJ MIARY

Drodzy Państwo!

Dziękujemy za Wasz trud i zaangażowanie.

W związku z trwającą sytuacją i nowymi warunkami pracy, chcemy prosić Was o dużą otwartość w kontaktach z nami, o zadawanie pytań i dzielenie się informacjami na temat ewentualnych trudności w realizacji konkursowych zadań. Służymy pomocą, radą, informacją.

Prosimy o kontakt. Piszcie. Będziemy indywidualnie udzielać wskazówek. Wyjaśnimy i pomożemy.

Jesteśmy Waszym pogotowiem konkursowym, informacyjnym i ratunkowym w sprawach projektu „Prymas Wyszyński - Człowiek Niezwykłej Miary”!

Zachęcamy do zaglądania na Facebook tu i tu

Dzisiaj jeszcze przypominamy i wyjaśniamy najważniejsze kwestie, które rodzą wątpliwości:

1. Obecnie przesyłamy wszystko wyłącznie elektronicznie (skan, zdjęcie, prezentacja, film)

– poprzez email albo platformę do przesyłania większych plików jak np. Wetransfer,  albo poprzez dysk Google i inne narzędzia tego typu.

Jeśli macie kłopoty z wysłaniem lub nie macie pewności,  jak będzie najlepiej wysłać  prosimy o kontakt!

- duże formaty i brak odpowiedniego  skanera? – można wykonać zdjęcie, nawet aparatem telefonicznym i przesłać je.

1. Ile prac wysyłać? TYLKO 5!  Po jednej z każdego zadania.

- 1 zadanie obowiązkowe

– nr 10, projekt znaczka, najlepsza praca wybrana przez Was!

4 zadania wybrane z pozostałych 9. Po jednej pracy, najlepszej, wybranej przez szkołę z każdego z 4 zrealizowanych zadań.

- Dodajemy kartę zgłoszenia do konkursu i opis, do którego zadania należy praca – wraz ze zgodami – dokumenty do pobrania są tutaj.

MAŁY OPIS, JAK TO DZIAŁA CZYLI JAK WYBIERAMY ZADANIA

KROK 1. Zadanie obowiązkowe – projekt znaczka - to zadanie wykonuje każda szkoła i przesyła jedną, najlepszą pracę

- na przykład ogłaszamy konkurs i każde dziecko wykonuje pracę – można w ramach zajęć z plastyki, polskiego, religii, historii…

Wybieramy jedną, najlepszą i tylko ją przesyłamy do Stowarzyszenia.

KROK 2. Wybieramy 4 zadania z pozostałych 9, które odpowiadają naszym możliwościom, uwzględniają wiek dzieci i inne warunki.

OTO PRZYKŁADOWY WYBÓR ZADAŃ SZKOŁY XXX ( zadania są tutaj poznajprymasatysiaclecia.pl)

zadanie nr 2. „Dziękuję Ci, Prymasie”  – list otwarty lub wiersz uczniowski.

Listy, wiersze w formie papierowej (skan, zdjęcie).

Ogłaszamy konkurs, dzieci oddają prace, nauczyciele wybierają najlepsze, szkolna komisja wybiera jedną, najlepszą, robi skan lub zdjęcie.

zadanie nr 4. Wykonanie prezentacji multimedialnej pod hasłem: „Człowiek niezwykłej miary”.

( przesłane elektronicznie np. poprzez Wetransfer)

– opracowanie przez szkołę jednej prezentacji (maksymalnie 3 minuty).

zadanie nr 6. Konkurs plastyczny pt. „ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień”.

Prace plastyczne w formacie A3, technika dowolna, podpisane: tytuł, autor, szkoła, klasa, opiekun.

zadanie nr 8. Opracowanie oryginalnego scenariusza zajęć wychowawczo – profilaktycznych w oparciu o Dekalog Patrona.

Scenariusz zajęć.

– opracowanie scenariusza zajęć w oparciu o „ABC Społecznej Krucjaty Miłości na co dzień”, realizacja zajęć.

KROK 3. PODSUMOWANIE i wysyłka

Wybraliśmy po jednej najlepszej pracy z każdej z 4 kategorii oraz obowiązkowy 1 projekt znaczka.

Przesyłamy 5 prac – każda z innej kategorii, uznanej przez szkołę za najlepszą. Dodajemy kartę zgłoszenia do konkursu i potrzebne zgody. Dokumenty do pobrania są tutaj: poznajprymasatysiaclecia.pl

EFEKT:

Stowarzyszenie otrzymuje od każdej szkoły po 5 prac, jedną z projektem znaczka, 4 różne prace, wybrane przez szkołę - z 4 kategorii po jednej pracy. Koniecznie z  opisem, która praca jest w jakiej kategorii oraz ze zgłoszeniem szkoły.

Elżbieta Dmitrowska - Kaduk

Prezes Stowarzyszenia