Bank pomysłów

Działalność szkół i placówek oświatowych przed zbliżającą się beatyfikacją

Sługi Bożego Kardynała Wyszyńskiego

Tutaj przejdź do listy pomysłów.

PRZESUNIĘCIE TERMINU BEATYFIKACJI.

Projekt "Prymas Wyszyński - Człowiek Niezwykłej Miary" trwa bez zmian!

Zamieszczamy poniżej komunikat w sprawie zmiany terminu beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Jednocześnie informujemy, że projekt Prymas Wyszyński - Człowiek Niezwykłej Miary trwa.

Czekamy na kolejne prace.  Jeśli macie Państwo pytania, prosimy o kontakt. Jesteśmy wciąż Waszym pogotowiem konkursowym.  Będziemy kontynuować działania, oczekując nowego terminu beatyfikacji i w ten sposób również przygotowując się do uroczystości.

“Prymas wiele razy w swoim życiu miał ‘pod górkę,  trudności pojawiły się nawet teraz. " - powiedział kardynał Kazimierz Nycz.  "Ale cieszymy się i mamy nadzieję w tym, że beatyfikacja jest pewna, ogłoszona przez Papieża”.

Pojawiają się komentarze, że Prymas jest patronem uwięzienia i izolacji. Jednak trzeba pamiętać, że on nigdy nie poddawał się i kontynuował swoje dzieło w każdych warunkach.

Będziemy z Wami w stałym kontakcie również po zamknięciu projektu, koordynując przyjazd delegacji szkół na uroczystość beatyfikacji.

Komunikat w sprawie beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia

28 KWIETNIA 2020

Zamieszczamy komunikat kard. Kazimierza Nycza z decyzją w sprawie beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego, którą zaplanowano na 7 czerwca 2020 roku

Beatyfikacja Prymasa Polski kard. Stefana Wyszyńskiego, uzgodniona ze Stolicą Apostolską na 7 czerwca 2020 roku w Warszawie, z akceptacją Watykanu zostaje bezterminowo zawieszona. Nowy termin zostanie ustalony i ogłoszony po ustaniu pandemii, z wyprzedzeniem czasowym, umożliwiającym odpowiednie przygotowanie bezpośrednie.

Pandemia zagrażająca zdrowiu i życiu ludzi, uniemożliwia przygotowanie i przeprowadzenie tej uroczystości. Na pierwszym miejscu musi być troska o bezpieczeństwo ludzi. Z tego też powodu także Stolica Apostolska ograniczyła organizację uroczystości religijnych i działalności legatów papieskich.

Biorąc pod uwagę wielkość i powszechną znajomość nowego Błogosławionego, musimy umożliwić udział w uroczystościach beatyfikacyjnych szerokiej rzeszy wiernych, także Polakom i gościom z zagranicy. Z tego względu, po ustaniu pandemii, zorganizujemy uroczystość beatyfikacyjną w Warszawie w sposób godny i podniosły, a równocześnie skromny i uwzględniający przewidywane skutki pandemii.

Zawieszony, a nie rozwiązany, pozostaje Komitet przygotowujący beatyfikację. Wzorowa współpraca z władzami państwa i Warszawy w przygotowaniu beatyfikacji będzie miała swoją kontynuację, za co już teraz dziękuję.

† Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski