1. Przesyłamy tekst hymnu szkoły na email stowarzyszenia celem opublikowania na stronie stowarzyszenia / portalach społecznościowych.
  2. Przesyłamy zdjęcie sztandaru szkoły na email stowarzyszenia celem opublikowania na stronie stowarzyszenia / portalach społecznościowych.
  3. Udostępniamy kalendarz adwentowy - link.
  4. Udostępniamy pomysł roratki z patronem - link.
  5. Udostępniamy działalność Szkoły Prymasa Wyszyńskiego - facebook oraz twitterze.
  6. Program słowno - muzyczny poświęcony życiu i działalności ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, w tym inscenizacja wybranego etapu z życia Kardynała.
  7. Klasowy konkurs plastyczny (plakat/klasa) pt. " Życie i działalność Naszego Patrona". Wystawa prac na głównym korytarzu szkoły.
  8. Przybliżenie postaci Patrona podczas lekcji religii.
  9. Montaż słowno-muzyczny o Kardynale Stefanie Wyszyńskim "Ten zwycięża, kto miłuje" - pobierz plik
  10. „Kwiatek dla Prymasa” – wykonanie pracy przestrzennej na zajęciach z plastyki, techniki lub godziny wychowawczej. Kwiaty można wykorzystać do ozdoby tablicy informacyjnej lub pamiątkowej.
  11. Szkolny konkurs na gazetkę ścienną ph. „Nasz patron – Kardynał Stefan Wyszyński”. Wykonanie gazetek w klasopracowniach przybliżających postać Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Na gazetkach powinny się znaleźć cytaty i myśli Prymasa.
  12. Zaangażowanie społeczności szkolnej do ułożenia napisu PRYMAS i wykonanie zdjęcia przy pomocy drona.
  13. „Droga do świętości”. Wykonanie na zajęciach z plastyki, techniki i religii prac plastycznych dotyczących życia i działalności ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Ułożenie z prac drogi i wykonanie zdjęć.
  14. „Listy do Kardynała Stefana Wyszyńskiego” – scenariusz do wykorzystania na lekcjach godziny wychowawczej, języka polskiego, religii.
  15. Kącik czytelniczy w bibliotece szkolnej poświęcony ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. W kąciku znajdują się teksty napisane przez Prymasa oraz literatura poświęcona jego postaci.
  16. „Tydzieńz Prymasem” – w bibliotece szkolnej znajduje się pudełko z myślami kard. Wyszyńskiego, każdy czytelnik wypożyczający książkę losuje dla siebie kartkę z cytatem.
  17. Utworzenie i prowadzenie bloga, na którym zamieszczone zostaną pomoce związane z Patronem Szkoły - stefankardynalwyszynski.blogspot.com.
  18. Utworzenie wydarzenia oraz umieszczanie relacji na fanpage szkoły – Beatyfikacja Patrona Szkoły.
  19. Wystawa książek związanych z Patronem szkoły.
  20. Lekcje prezentujące postać Patrona Szkoły:
    godz. wychowawcza - życiorys Patrona, wartości;
    polski – dziedzictwo, cytaty, przygotowanie przez uczniów rymowanek, wierszy;
    historia – kontekst historyczny życia Prymasa (zabory, komunizm);
    geografia (miejsca związane z Patronem, szukanie na mapie);
    muzyka – utrwalenie hymnu szkoły, nauka pieśni na Dzień Patrona;
    plastyka – portret Patrona wykonany przez uczniów kl. IV-VIII różną techniką (kredki, farby, witraż, wydzieranka itp.);
    technika - ABC Społecznej Krucjaty Miłości – plakaty przygotowane przez klasy IV-VIII;
    informatyka - prezentacja multimedialna (film) ukazująca Patrona Szkoły, miejsca z nim związane, myśli, cytaty;
    religia – Wielcy Polacy: Prymas Wyszyński i Jan Paweł II (beatyfikacja jako dar na 100 lecie urodzin Jana Pawła II), Rodzina w nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego;
    edukacja wczesnoszkolna: Stefek – prezentacja książki, odczytanie wybranych opowiadań, prace plastyczne wykonane przez uczniów kl. I-III.
  21. Droga Krzyżowa z Kardynałem Stefanem Wyszyńskim – włączenie społeczności lokalnej w oczekiwanie na beatyfikację.
  22. Stefek – wystawa prac plastycznych na szkolnym korytarzu, film prezentujący prace.
  23. ABC Społecznej Krucjaty Miłości – zdrapka (www.promyczek.pl).
  24. ABC Społecznej Krucjaty Miłości – wystawa na szkolnym korytarzu, prezentacja multimedialna.
  25. Prymas Tysiąclecia – Stefan kardynał Wyszyński – prezentacja wierszy i rymowanek na szkolnym korytarzu, multimedialna książka.
  26. Szkolny konkurs plastyczny „Rodzina w nauczaniu Kardynała Stefana Wyszyńskiego” dla kl. I-IV, wystawa prac plastycznych.
  27. Szkolny konkurs wiedzy dla uczniów kl. V-VIII.
  28. Międzyszkolny konkurs wiedzy o Kardynale Stefanie Wyszyńskim (dla uczniów z lokalnych szkół podstawowych).
  29. Ogólnopolski konkurs wiedzy o Patronie szkoły (dla szkół noszących imię Kardynała Stefana Wyszyńskiego) – konkurs online.
  30. Pielgrzymka do miejsc związanych z Patronem Szkoły.
  31. Wywieszenie tabliczek z cytatami słów Prymasa Tysiąclecia na drzwiach sal lekcyjnych.
  32. Pamiątkowa zakładka dla każdego ucznia z cytatami ze Społecznej Krucjaty Miłości i grafiką przedstawiającą Czarną Madonnę autorstwa nauczyciela plastyki z naszej szkoły.
  33. Msza święta połączona z uroczystym koncertem; poświęcone Kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiego (koncert ten zostanie powtórzony dla społeczności lokalnej).
  34. Szkolne konkursy:
    Konkurs Plastyczny „Myśl Patrona na rysunku” (Społeczna Krucjata Miłości) dla uczniów klas 1 – 4.
    Konkurs Informatyczny „Prezentacja multimedialna o Prymasie” dla uczniów klas 5 – 8.
    Konkurs Literacki „Myśl Patrona w wierszu” (Społeczna Krucjata Miłości) dla uczniów klas 1 – 8.
  35. Święty na wesoło” – okazjonalne gazetki w różnych miejscach w szkole.
  36. Akcja wolontariatu „Zbieramtowszkole” (www.zbieramtowszkole.pl) organizowanej przez Sekretariat Misji Zagranicznych Księży Sercanów. Wezmą w niej udział nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły. Zbierana będzie stara zepsuta biżuteria. Uzyskany dochód zostanie przekazany np. na budowę szkoły podstawowej w Czadzie.
  37. Pielgrzymki nauczycieli i uczniów do miejsc związanych z Prymasem Tysiąclecia
    Uczniowie klas trzecich – wyjazd do Komańczy
    Reprezentacja uczniów i nauczycieli – wyjazd do Warszawy na uroczystości beatyfikacyjne Kardynała Stefana Wyszyńskiego.