CZAS TO MIŁOSĆ

Tym razem Jasna Góra przywitała nas deszczową aurą, jednak nie wpłynęła na atmosferę spotkania, które jak zawsze rozpoczęło się zbiórką pocztów sztandarowych przed pomnikiem Prymasa, odmówieniem modlitwy o Jego beatyfikację,  złożeniem kwiatów i zapaleniem znicza.

Następnie udaliśmy się do Sali Papieskiej, gdzie odbyło się spotkanie z ks. biskupem Markiem Solarczykiem oraz z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży w Panamie o. Rufinem i o. Klaudiuszem ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Leżajsku. 

Przekazali oni zebranym przesłanie papieża Franciszka, aby  mieć odwagę, wejść w głębię swego serca i zapytać Boga: Czego ode mnie pragniesz? By pozwolić, aby Bóg do nas mówił, a wtedy życie nasze się zmieni i napełni się radością.

Po tym spotkaniu wszyscy pielgrzymi udali się do Kaplicy Matki Bożej na uroczystą Mszę Świętą pod przewodnictwem ks. biskupa Marka Solarczyka, który wygłosił bardzo pouczającą homilię.

Na zakończenie ponownie zebraliśmy się w Sali Papieskiej, na multimedialnych prezentacjach przygotowanych przez szkoły. Hasłem tych prezentacji było pytanie: „Które wskazanie do młodych Księdza Prymasa Wyszyńskiego najchętniej jest realizowane w mojej szkole i dlaczego?”. Warto było podzielić się doświadczeniami i stwierdzić, że możemy być dumni z naszych osiągnięć. 

Każda ze szkół uczestniczących w pielgrzymce otrzymała wyjątkowe upominki min. najnowsze wydanie książki "Kardynał Stefan Wyszyński 1901-1981" autorstwa R. Łatki, B. Mackiewicza i ks. D. Zamiatały.

Mimo deszczowej pogody pożegnaliśmy się niezwykle serdecznie i ciepło wierząc, że spotkamy się znowu. Może już na beatyfikacji.